Site Loader

Wycieraczki samochodowe od wiodących producentów pracują najdłużej, jednakże trudno mówić tutaj o niezawodnej pracy przez okrągły rok. Owszem, wymiana wycieraczek zalecana jest przynajmniej raz na rok, jednakże coraz częściej zdarza się, że trzeba to zrobić przynajmniej dwa razy na sezon. Wycieraczki niszczeją poprzez złe użytkowanie lub niesprzyjające warunki atmosferyczne, a ich zniekształcenia i parciejąca guma nie sprzyjają odpowiedniemu funkcjonowaniu. Bosch oferuje wycieraczki, którym warto się przyjrzeć.

Jakie defekty uniemożliwiają prawidłową pracę wycieraczek samochodowych?

Każda, nawet najlepsza wycieraczka nie jest w stanie wytrzymać nieskończonej ilości czasu. Oznacza to, że po określonym terminie należy ją obowiązkowo wymienić. W trakcie użytkowania poddawana jest bowiem wielu czynnikom, które degradują jej jakość i poziom użyteczności. Podczas długiego użytkowania wycieraczki zaczynają hałasować, a wynika to z przeskakiwania po szybie przez parciejącą gumę. Wycieraczki tracą też swoje równe krawędzie, co często spowodowane jest pracą na brudnej szybie.

Wycieraczki kiepskiej jakości mogą mieć również źle zabezpieczone elementy konstrukcji, które mogą po prostu rdzewieć – nie tylko nie wygląda to zbyt estetycznie, ale również pozostawia na szybach ślady, których trudno się pozbyć. Korzystanie z wyeksploatowanych wycieraczek kończy się rozmazywaniem brudnej wody na szybie, co nie wpływa zbyt dobrze na jakość i bezpieczeństwo jazdy samochodem. Jeśli więc chcemy elementów dobrej jakości, zdecydujmy się na Bosch, który oferuje wycieraczki z najwyższej półki.

Decydując się na elementy samochodowe od dobrego producenta, wybieramy dobrą jakość, która pozwoli wymienić je rzadziej – jednakże w dalszym ciągu należy to robić regularnie. Znaczącą różnicę odczujemy jednak w pracy samych wycieraczek, które będą pracować znacznie ciszej i płynniej, niż w przypadku tanich, niesprawdzonych produktów, które wybierzemy przypadkiem, losowo.

Post Author: Olaf

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *